2015-2016

Eredményeink a 2015-2016-os tanévben

 

Magyar nyelv és irodalom katedra(Felkészítő tanár: Deák Magdolna)

 

·         Kriza János Ballada-, Mesemondó és Balladaéneklő Verseny Helyszín: Sepsiszentgyörgy, megyei szakasz, Időpont: 2015.  november

o        Deák Andrea, XI.  osztály, dicséret, országos szakaszIII. díj

o        Szalló Erzsébet, XII. osztály, dicséret

·         TUDEK– országos szakasz Helyszín: Kolozsvár, Időpont: 2o15. december:

o        Héjja Barbara, XI. osztály (A széki táncház régen és ma) című dolgozat, II. díj

o        Beke Edina, Pánczél Zenkő, X. osztály (Boér Géza – Emlékezet és költészet c. dolgozat), Tímár Helga és Bartalis Beáta, X. osztály Az iskolai egyenruha – kinek kell c. dolgozat);

·                     TUDOK nemzetközi szakasz, Szolnok, Időpont 2016. április

o        Héjja Barbara, XI. osztály, Nagydíj. A versenyen még résztvett

    Dévai-Kaposvári Vers- és Prózamondó Verseny, országos szakasz

o   Kozma Hanna, X. A osztály, II. díj;

o   Kertész Andrea, XI. A osztály,  III. díj;

o   Bod Judit és Kalányos Szabina, X. A osztály, dicséret

 

·  Erdélyi Főegyházmegyei Kreativitási Vetélkedő, országos szakasz, Marosvásárhely:

o   díj és aranyéremBánffy Barbara (rajz kategória), Deák Andrea (naptár), Imre Iringó (plakát) és Kozma Hanna (szavalat);

o   díj és ezüstéremDemeter Orsolya, Kicsid Andrea, Pánczél Zenkő, Tímár Helga (sport);

o   díj és bronzéremBod Judit (szavalat), Jánó Kinga (zene);

o   Dicséret– Biró Nóra, Deák Andrea, Imre Iringó, Kalányos Szabina, Osváth Anita-Henrietta (szavalat). A

o   Különdíj– Maros Megyei Tanfelügyelőség különdíja Kozma Hanna (szavalat) és Bogdán-Páll Róbert (rajz)

 

·                „Mikes Kelemen” Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny – megyei szakasz Helyszín: Sepsiszentgyörgy, Időpont: 2o15. március

                    o        11 részvétel;

·                Aranka György Nyelvművelő Vetélkedő, országos szakasz, Helyszín: Kolozsvár, Időpont: 2016. március:

                                     o        Versben bujdosó  kategória: Kozma Hanna, X. osztály – V. helyezés

                                                                      György Kinga, XI.) osztály – részvétel;

                                    o        Édes anyanyelvünk kategória: Bodor Barbara XI. osztály – részvétel.;

 

Zene katedra(Felkészítő tanár: Gligor Zoltán)

·                  

                  Tiszta Forrás Vetélkedő, országos szakasz, Sepsiszentgyörgy

o        Szalló Erzsébet, XII. osztály – I. díj

Angol katedra (Felkészítő tanár: Deme Ildikó)

·                     ECL, nemzeti szakasz

o        Daczó Edina, XII. osztály – III. díj

 

Multikulturális utazásom -  népi mesterségek  

Csapat verseny – megyei szakasz I. díj (100 pont)

1.    BODOR BARBARA XI.B osztály

2.    BOGDÁN-PÁLL RÓBERT XI.B osztály

3.    NAGY ANDREA XI.B osztály

4.    KOSZTÁNDI LAVINIA XI.B osztály

5.    SZAKÁCS-SIMON ORSOLYA XI.B osztály

6.    SZABÓ LAURA XI.B osztály

7.    NYÁGULY TIMEA XI.B osztály

8.    VARGYASI HUNOR XI.B osztály

9.    BIRÓ VINCZE X.B osztály

10.  KEREKES ÁRON X.B osztály

11.  TOMA JÁNOS IX.B osztály

12.  KALÁNYOS SZABINA X.A osztály

 

Felkészítő tanár: Kis Emese