2012-2013

EREDMÉNYEINK A 2012-2013-AS TANÉVBEN

A megyei tanfelügyelőség által szervezett Iskola Másképp hét Legsikeresebb tevékenysége versenyen 2013. áprilisában Olvasásprojektünkkel, melyben az iskola minden diákja és tanára résztvett, 14 iskola közül a Kultúra kategóriában az I. díjat szereztük meg, s résztvettünk az országos versenyen.

Angol katedra

  • Challenge megyei angol verseny, 2013. április
    • Fodor Réka, X. osztály, II. díj

                     Felkészítő tanár: Deme Ildikó

Biológia katedra

  • Biológia tantárgyverseny, megyei szakasz, 2013. febr.
    • Pénzes Janka, XI. osztály, V. helyezés

                       Felkészítő tanár: László Katalin

  • Bölcs Diákok Versenye, országos szakasz, 2013. jan-márc.
    • Fodor Réka, Sárkány Tímea, Pénzes Janka, Tamás Andrea, X-XI. osztály, II. forduló 2. helyezés, III. forduló 11. helyezés

Felkészítő tanár: László Katalin

Magyar nyelv és irodalom katedra

  • Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny Kárpát-medencei döntő, Sátoraljaúhely, 2012. okt.
    • Tálas Eszter, XI. osztály, Anyanyelvápolók Díja és egy Különdíj

Felkészítő tanár: Deák Magdolna

  • Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny, megyei és országos szakasz, Sepsiszentgyörgy, 2012. nov./2013. febr. 8.
    • Tálas Eszter, XI. osztály, VI. helyezés, országos szakaszon való részvétel

                       Felkészítő tanár: Fejér Piroska

  • Kriza János Mese- és Balladamondó Verseny, országos szakasz, Sepsiszentgyörgy, 2012. nov. 16.
    • Márkos Zsolt, IX. osztály, Dicséret (IV. helyezés),
    • Orza Borbála, XI. osztály, részvétel

Felkészítő tanár: Fejér Piroska

  • Tudományos Diákkörök XI. Erdélyi Konferencia (TUDEK, 2012), Temesvár, 2012. dec. 5-6.
    • Sárkány Tímea, XI. osztály, III. díj
  • Tudományos Diákkonferencia, Tatabánya, TUDOK, nemzetközi szakasz, 2013. március
    • Sárkány Tímea, XI. osztály, III. díj, a nemzetközi szakaszon, Tatabányán Különdíj és nyári táborozáson való részvétel joga

Felkészítő tanár: Deák Magdolna

  • Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny, megyei szakasz, 2013. febr. 16.
    • Páll Zelinda, XII. osztály, Dicséret (V.helyezés)
    • Szász Mária-Magdolna, XII. osztály, Dicséret (VI.helyezés)
    • Sárkány Tímea, XI. osztály, VII. helyezés
    • Dimény Beáta, XII. osztály, VII. helyezés
    • Niczuj Andrea,XII. osztály, VIII. helyezés

Felkészítő tanár: Deák Magdolna

  • Aranka György Nyelv-és Beszédművelő verseny országos szakasz, Kolozsvár, 2013. március
    • Pénzes Janka, XI. osztály, VI. helyezés, a győri nemzetközi szakaszon való részvétel; nyári táborozás Győrben
    • Tálas Eszter, XI. osztály, V. helyezés, a sátoraljaújhelyi nemzetközi szakaszon való részvétel; nyári táborozás Győrben

Felkészítő tanár: Deák Magdolna

  • „Zúg Március” szónokverseny, helyi szakasz, Kézdivásárhely, 2013. március
    • Deszke Kriszta, XII. osztály, Dicséret

Felkészítő tanár: Deák Magdolna

Matematika katedra

  • Sapi Tehetségnapok, országos szakasz, Csíkszereda, 2013. jan. 19.
    • Bopéta – 12 (Bardócz Csaba, Demeter Róbert, Szávuly János), VII. helyezés
    • Bopéta – 11 , XII. helyezés

Felkészítő tanár: Kovács Antal

Pedagógia-pszichológia katedra

  • Didaktika és értékeléselmélet megyei tantárgyverseny, 2013. március
    • Kovács Réka, X. osztály, II. díj
    • Kerezsi Andrea, X. osztály, Dicséret

Felkészítő tanár: Len Rita

  • Innovatív didaktikák megyei tantárgyverseny, 2013. március
    • Darvas Szende, XII. osztály, I. díj

Felkészítő tanár: Zoller Katalin

  • Osztálymenedzsment megyei tantárgyverseny, 2013. március
    • Tálas Eszter, XI. osztály, III. díj

Felkészítő tanár: Zoller Katalin

Társadalomtudomány katedra

  • Logika és érveléstan tantárgyverseny, megyei szakasz, 2013. márc. 2.
    • Kovács Ágnes, X. osztály, II. díj
    • Demeter Hilda, X. osztály, III. díj
    • Bálint Szende, X. osztály, Dicséret

Felkészítő tanár: Len Csaba

Vallás katedra

  • Vallás tantárgyverseny, főegyházmegyei szakasz, 2013. március
    • Tamás Janka, XI. osztály,  II. díj

Felkészítő tanár: Zsidó Annamária

Zene katedra

  • Tudományos Diákkörök XI. Erdélyi Konferencia (TUDEK, 2012), Temesvár, 2012. dec. 5-6.
    • Deszke Kriszta, XII. osztály, I. díj, nemzetközi szakaszon való részvétel 2013. márciusában  

Felkészítő tanár: Kocsis Róbert